Ota yhteyttä

Kymen Trukkipalvelu on 1994 Imatralle perustettu aidosti kotimainen logistiikka-alan yritys. Vuosien saatossa olemme kehittyneet Etelä-Karjalan, Kymenlaakson ja Pohjois-Savon alueilla vahvaksi kokonaisvaltaisten logistiikkapalvelujen tuottajaksi. Tällä hetkellä liikevaihtomme on 6,7 miljoonaa euroa. Vuokraamme trukit sekä muut työkoneet vaativiinkin konekaluston tarpeisiin. Tuotamme kattavat huolto- ja ylläpitopalvelut koneiden koko elinkaaren ajaksi. Toimipisteemme sijaitsevat Imatralla, Anjalankoskella, Simpeleellä sekä Kuopiossa.

DJI_0141

Palvelemme Kymenlaaksossa, Etelä-Karjalassa ja Pohjois-Savossa

Hallinto

Matti Kaukonen
Toimitusjohtaja
Puh. 040 055 6868
matti.kaukonen@ktpalvelu.fi

Myynti ja vuokraus

Ville Harinen
Vuokraus, sopimukset
Puh. 040 742 7516
ville.harinen@ktpalvelu.fi

Lasse Kaukonen
Myynti, vuokraus, huolto, varaosat
Työnjohto Imatra
Puh. 044 548 4777
lasse.kaukonen@ktpalvelu.fi

Teemu Eerola
Myynti, vuokraus, Avant Rent
Puh. 040 530 0572
teemu.eerola@ktpalvelu.fi

Vesa Kaukonen
Aluemyyntipäällikkö Kuopio 
Puh. 040 018 0197
vesa.kaukonen@ktpalvelu.fi

Lyhytaikainen vuokraus

Patrik Kaukonen
Lyhytaikainen vuokraus, huoltokierrokset
Puh. 040 700 9076
patrik.kaukonen@ktpalvelu.fi

Huolto

Lasse Kaukonen
Myynti, vuokraus, huolto, varaosat
Työnjohto Imatra
Puh. 044 548 4777
lasse.kaukonen@ktpalvelu.fi

Kimmo Taavitsainen
Työnjohto Anjala, Inkeroinen, Kouvola, Kotka, Simpele
Puh. 040 683 8090
kimmo.taavitsainen@ktpalvelu.fi

Ville Kylliäinen
Työnjohto Stora Enso Imatran tehtaat
Puh. 040 037 9328
ville.kylliainen@ktpalvelu.fi

Marko Vepsäläinen
Työnjohto Kuopio
Puh. 040 509 2120
marko.vepsalainen@ktpalvelu.fi

Kuljetus

Jarkko Vesikko
Koneiden kuljetukset
Puh. 040 660 2713
jarkko.vesikko@ktpalvelu.fi

Toimisto

Tiina Kaukonen
Toimisto, Laskujen käsittely
Puh. 044 982 0759
tiina.kaukonen@ktpalvelu.fi

Sargit Kaukonen
Toimisto, Laskujen käsittely
Puh. 044 982 0759
sargit.kaukonen@ktpalvelu.fi

Toimitusosoitteet

Imatra

Valvatinkatu 1
55800 Imatra

Rengas- ja akkutoimitukset:
Sauramonkuja 2
55800 Imatra

Stora Enso Imatran tehtaat
Kymen trukkipalvelu/ajoneuvokorjaamo
Kartonginrantatie 80
55800 Imatra


Kuopio

Kuopion trukkipalvelu
Virranniementie 8
70420 Kuopio


Anjalankoski ja Inkeroinen

Stora Enso Anjalankosken ja Inkeroisten tehtaat
Kymen trukkipalvelu/ajoneuvokorjaamo
Pasilantie 10
46900 Inkeroinen


Simpele

Metsä Board Simpele
Kymen trukkipalvelu/ajoneuvokorjaamo
Kenraalintie 1 portti A
56800 Rautjärvi

Laskutustiedot

Verkkolaskuosoitteemme:
OVT-tunnus: 003709716427
Operaattorin tunnus: BAWCFI22
Operaattori: Basware

Laskulla oltava selkeästi kustannuspaikka! Esim. KP10

Laskutusohjeet.pdf